top of page
Prof. Dr. Zümra Atalay kimdir?

Zümra Atalay

Prof. Dr. Zümra Atalay Mindfulness Institute'un kurucusu, psikolojik danışman,  Mindfulness eğitmeni ve MEF Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyesidir. MBSR, MBCT, MBCL, SIY eğitimleri vermekte ve .b foundations ile EAMBA aktif üyesidir.  MINDED Derneği kurucu üyesi ve Anbean App Kurucu Ortağıdır. Aynı zamanda Mindfulness ve Şefkat temalı 6 kitabın da yazarıdır.

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

Biyografi

Prof. Dr. Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir. Mindfulness Eğitmenidir. 2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. TUBITAK bursu ile misafir öğretim üyesi olarak bulunduğu Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine bir proje yapmıştır. Bu konu ile ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, TUBITAK projeleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır.

Zümra Atalay; Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR), Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT), Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) eğitici eğitmeni, İş yerlerinde kullanılan Search Inside Yourself (SIY) ve Okullar İçin .b foundations eğitmenidir. EAMBA (European Association of Mindfulness Based Approaches) kurulduğundan beri aktif üyesidir. Üniversitede verdiği derslerin ve akademik çalışmaların yanı sıra Mindfulness Institute bünyesinde düzenli aralıklarla MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Program) ve MBCT (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi)  grup çalışmaları, yurt içi ve yurt dışından alanında uzman kişiler ile çeşitli alanlara yönelik mindfulness eğitimleri ve eğitici eğitmenlikleri düzenlemektedir. Ayrıca kurumlara yönelik eğitimler ve bireysel terapi seansları vermektedir.

Türkiye Mindfulness Eğitmenleri Derneği (MINDED) kurucu üyesi ve başkanı, Mindfulness Temelli Meditasyonları içeren mobil uygulama Anbean Mindfulness App‘in kurucu ortağıdır.

Aynı zamanda Mindfulness ve Şefkat ile ilgili 6 kitabın yazarıdır.

bottom of page