top of page
MBSR&MBCT Eğitmenliği (2).png

MBCT Eğitmenliği Programı

Ücret

1000 Euro

Süre

4 Tam Gün

Eğitim Hakkında

Birinci nesil Mindfulness temelli programlar olan MBSR ve MBCT kanıta dayalı Mindfulness uygulamalarıdır. MBCT Eğitmenliği bu programın eğiticisi olmak için gerekli bilgi ve deneyimin kazandırılmasını amaçlamaktadır.

Sertifikalı MBSR Eğitmenleri için MBCT Modülü İleri Eğitim Kursu

 

Programın Uluslararası Geçerliliği Hakkında

Mindfulness Institute tarafından organize edilen MBCT Eğitimi dünya çapında mindfulness eğitmenlerinin bir araya gelerek oluşturduğu “International Mindfulness Interventions Network”un 2017 yılında yayınladığı ve uluslararası kabul gören eğitmenlik standartlarına uygun bir eğitimdir.

 • Mindfulness Institute eğitmenlik programı EAMBA (The European Network of Associations of Mindfulness Based Approaches, -Avrupa’daki mindfulness eğitmenleri derneklerini tek çatı altında toplayan kuruluş-) üyesi olan MINDED (Türkiye Mindfulness Eğitmenleri Derneği) çatısı altındadır.

 • Mindfulness Institute bünyesinde verilen eğitmenlik, İngiltere’deki Oxford ve Bangor Üniversitelerinde MBSR / MBCT Teacher Training Değerlendirme Kriteri olarak kullanılan MBI-TAC eğitmen yeterlilik kriterlerinde 2. düzey eğitmenliği karşılamaktadır.

Program Hakkında Genel Bilgiler

 • Programın ön koşulu program öncesinde 8 Haftalık MBSR veya MBCT buna ek olarak MBSR Eğitmenliği programını tamamlamış olmaktır.

 • Programın dili çoğunlukla İngilizce’dir. Oturumların yabancı eğitmenler tarafından verilen bölümleri profesyonel bir çevirmen tarafından simultane olarak çevirilecektir.

 • Katılımcılar 4 gün boyunca Petra Meibert ve Zümra Atalay tarafından verilecek olan Sertifikalı MBSR Eğitmenlerine Özel MBCT modülüne katılacaklardır.

 • Program online olarak olarak planlanmıştır.

 • Programın kontenjanı sınırlıdır.

 • MBCT Eğitmenliği sürecinde en az 4 süpervizyon alınması gerekmektedir. Süpervizyon, program ücretine dahil değildir. Her bir süpervizyon 80 Euro şeklindedir. 

Sertifikasyon Hakkında

 • Eğitmen adayları program sonunda uluslararası geçerliliği olan (bkz. programın uluslararası geçerliliği bölümü) bir sertifikaya sahip olacak ve etik standartlarda eğitim veren eğitimciler olarak tanınacaklardır.

 • Katılımcılar süpervizyon sürecini tamamladıktan sonra MBCT Eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanacaktır.

 • MBCT Eğitmenliği modülü ruh sağlığı alanından (psikolog, psikiyatrist, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışman, psikiyatri hemşiresi) profesyoneller içindir. Alandan olmayan katılımcılar için bu modül açık olacak fakat katılımcıların uygulama yetkileri olmayacaktır.

Yaklaşan Eğitimler

Tarih

18-19-20-21 Nisan 2024 (Tam Gün)

Ücretlendirme

Erken Kayıt Dönemi (26 Ocak 2024’e Kadar): 950 Euro

Normal Kayıt Dönemi (26 Ocak 2024’ten Sonra): 1000 Euro 

** Mindfulness Institute MBSR Eğitmenlik programından mezun eğitmenlerimize özel indirim vardır. Bilgi için iletişime geçiniz. 

Yer

Eğitimin Zoom platformu üzerinden online gerçekleşmesi planlanmıştır.

Eğitmen

Aşağıdaki formu doldurarak bu eğitime başvurabilirsiniz. Sizinle en yakın zamanda iletişime geçeceğiz ve ön görüşme için arayacağız.

Başvuru Formu

Başvurunuz alındı. Sizinle en kısa zamanda iletişime geçeceğiz.

Kaydol
bottom of page