top of page

Mindfulness ve Şefkat Temelli Psikolojik Bağışıklığı Geliştirme Programı

 

The Mindful Lab, bireysel çalışma ile mindfulness öğrenmek, hali hazırda öğrendiklerinizi yaşamınıza entegre etmeyi kolaylaştırmak ve kalıcı hale getirmek için tasarlanmış bir programdır. Her oturumun akışı belli olan yapılandırılmış bu bireysel çalışmada mindfulness'ı uzman eğitmenler ile deneyimleyebileceksiniz. 

2014 yılından beri mindfulness temelli eğitimler sunan ve 2019'dan beri eğitmen yetiştiren Mindfulness Institute giderek büyümekte ve mindfulness'ı yaymak için kayda değer çalışmalar yapmaktadır. 

The Mindful Lab Size Neler Sunuyor? 

Bu program zihnin içeriğini merakla fark etmek üzerine tasarlanmıştır.  Yani, zihni bir laboratuvar gibi görerek, kendimizi de zihnimizle çalışan bilim insanı gibi yetiştirmeyi amaçlar. Gücünü farkındalık, şefkat ve kabul öğretilerinden alan bu program birebir uzman mindfulness eğitmeni rehberliği ve desteğiyle mindful yaşama adım atmanız için yol göstericidir. 

Programın Yapısı
 • Program, Prof. Dr. Zümra ATALAY tarafından oluşturulmuştur ve tüm süreç onun süpervizörlüğünde ilerlemektedir

 • Bu program 5 hafta sürmektedir. Haftada iki kere 40 dakikalık 10 seanstan oluşmaktadır. 

 • Seanslar danışanın talebine göre online veya yüz yüze planlanır. Yüz yüze olan seanslar Mindfulness Institute (Nişantaşı-İstanbul) ofisinde gerçekleşir. 

 • Programın içeriği bilimsel çalışmalar ve klinik deneyimler ile yapılandırılmış olup, her seansın bir müfredatı vardır.

 • Program, mindfulness hakkında düşünmek, hakkında konuşmak yerine, teorik bilgiyi yanımıza alıp deneyime odaklanır (hepimiz biliyoruz ki bilmek ve yapabilmek farklı şeylerdir).

 • Program çoğunlukla deneyimsel uygulamalar (meditasyon uygulamaları, imajinasyon teknikleri, bedensel çalışmalar) içermektedir.

 • Seans aralarında kişinin süreci ev uygulamaları ile desteklenir.

 • Program, Mindoor Mindfulness Mobil uygulamasını ek kaynak olarak kullanarak kullanıcının seans dışı deneyimini de zenginleştirmektedir.

 • Program sonunda Mindfulness Institute tarafından katılım belgesi verilir. 

The Mindful Lab Programı Kazanımları 

 • Şimdiki an farkındalığı ve günlük yaşama eklenen mindfulness çalışmaları ile kişi dikkatini yönetebilmeyi öğrenir.

 • Beden farkındalığı ve düşünce farkındalığı temaları ile zemin oluşturarak kişiye duygu düzenleme becerilerini kazandırır. 

 • Gizil olarak işlenen şefkat ve şükran temaları, kişinin kendisi, diğerleri ve yaşamla olan ilişkisine yeni bir bakış kazandırır. 

 • Beden, duygu ve düşünce farkındalığı etkisi ile iletişim becerileri gelişir. 

 • Stres, kaygı gibi yaşamdaki zorluklarla bilgece ilişki kurabilmeyi öğrenir. 

Tüm bunların sonucunda bu programı alan kişi, daha dikkatli, daha sakin, çevresiyle ve kendiyle daha çok temasta, daha üretken ve mutlu olur.

Neden Bireysel?

Grup programlarının diğer kişilerden hız alan bir dinamiği olmakla birlikte bazı kişiler zaman, kalabalık içinde konuşma ve dikkat dağınıklığı gibi zorlanmalar yaşayabiliyorlar. The Mindful Lab programı yapılandırılmış olmakla birlikte ilgili odağının ve ayrılan zamanın size özel olduğu bir programdır.  

Psikoterapiden Farkı Nedir? 

Bu programın temel amacı bireye beceri kazandırmaktır. Zihni yapılandırılmış mindfulness öğretisiyle eğitmeyi ve her tür duruma uyarlanabilir anda kalma, duyguları düzenleme, kendimizle ve çevremizle temas etme becerilerini geliştirmeyi hedefler. Kişilerin özel hikayeleri ve belirli olaylarla çalışmaktan çok zihinsel kapasitelerini geliştirmekle ilişkilidir. Ön görülebilir ve belirlenebilir yapısıyla danışan için her adım belirli ve bilinmezlikten uzaktır. Dolayısıyla eğitmenin kişisel insiyatifi ve özelliklerinden bağımsız bir programda aşama aşama ilerlemenizi sağlar. 

Haftada Ne kadar Vakit Ayırmam Gerekiyor?

Mindful Lab seansları haftada 2 kere 40 dakika olarak planlanmıştır. Seans aralarında sürecinizi destekleyecek ev uygulamaları vardır.  Günde ortalama 20-30 dakikanızı ev uygulamalarınıza ayırmanız beklenmektedir. 

Eğitmenleri kendimiz mi seçiyoruz? 

Eğitmeninizi kendiniz seçebilir veya sizin takviminize en uygun olan eğitmen ile otomatik eşleşebilirsiniz. 

Eğitmenleri nereden inceleyebilirim?

Tüm eğitmenlerimiz Mindfulness Institute bünyesinde yetişmiş Uluslararası Akreditasyonlu Mindfulness Eğitmenleridir. The Mindful Lab Programını hem kendileri deneyimlemiş hem de eğiticilik eğitimini tamamlamışlardır. Eğitmenlerimizi incelemek için tıklayınız.

Katılım Belgesi
Program sonunda Mindfulness Institute onaylı katılım belgesi verilmektedir. 

 

10 seanslık paket programı alanlara Mindoor Mindfulness App 1 yıllık sınırsız erişim içeren abonelik hediye edilmektedir. 

THE MINDFUL LAB LOGO (1).png

The Mindful Lab

Mindfulness ve Şefkat Temelli Psikolojik Bağışıklığı Geliştirme Programı
başvuru
Ön Başvuru Formu

10 Seans Birebir Mindfulness

Başvurunuz alındı. En kısa sürede size ulaşacağız.

bottom of page