top of page

Hakkımızda

Mindfulness Institute 2014 yılında Prof. Dr. Zümra Atalay tarafından kurulmuştur. MBSR, MBCT ve diğer Mindfulness (bilinçli farkındalık) temelli müdahaleleri öğretmek ve bunları aynı zamanda üye olduğu EAMBA (European Association of Mindfulness Based Approaches) Etik Kurulunun ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirmek temel anlayışıdır.

Bu etik ilkeleri;

Şeffaflık, programın bütünlüğe saygı duymak, sürekli öğrenmek ve uygulama yapmak, sınırlarını kabul etmek, katılımcılarla olan ilişkinin sorumluluğu, konuyla ilgilenen diğer eğitmenlere saygı göstermek, ideolojik (fikirsel) tarafsızlık ana başlıkları altında sıralayabiliriz.

Prof. Dr. Zümra Atalay kimdir?

Kurucu | Mindfulness Institute

Prof. Dr. Zümra Atalay

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesidir. Temel çalışma alanı; Bilinçli Farkındalık (Mindfulness), Bilinçli Farkındalık Temelli Terapiler, Şefkat (Compassion) ve Şefkat Temelli Terapilerdir. MBSR, MBCT, MBCL Eğititici Eğitmenidir. MINDED (Türkiye Mindfulness Eğitimenleri Derneği) Kurucu Üyesi ve Başkanıdır.

 • LinkedIn

Ekip

begum-bayram

Begüm Bayram

Genel Koordinatör

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ana bilim dalında tamamladığı yüksek lisans eğitimi sırasında mindfulness'ın mükemmeliyetçilik üzerine etkilerini araştırmıştır. 2019 yılından beri enstitüde aktif olarak çalışmaktadır.

 • LinkedIn
Psk. Dan. Burak İşleyici, TED Atakent Koleji

Burak İşleyici

Sosyal Medya ve İçerik Koordinatörü

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmasının ardından MEF Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ana bilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.  2020 yılından beri TED Atakent Koleji'nde psikolojik Danışman olarak görev almakta ve  2019 yılından beri enstitüde içerik üretmekte ve sosyal medya hesaplarını yönetmektedir.  

 • LinkedIn
Feyza Aydin

Feyza Aydın

Eğitim Koordinatörü

Marmara Üniversitesi Psikoloji bölümü mezuniyetinin ardından özel bir hastanede asistan psikolog olarak görev almıştır. 2023 yılından beri enstitüde eğitimlerden sorumlu koordinatör olarak görev almaktadır.

 • LinkedIn
Hatice Bayrakdar

Hatice Bayrakdar

Profesyonel Simultane
Tercüman

Uzun yıllardır meslekte olan Hatice Bayraktar, 2018 yılından beri Mindfulness Institute tarafından, yabancı hocalar eşliğinde organize edilen eğitimler, seminerler, eğitmenlik eğitimlerinde destek olmaktadır. Kendisi ardıl ve simültane tercüme konusunda uzman bir isim olmakla beraber mindfulness literatürü, diline hakimdir.

 • LinkedIn

Eğitmenler

Günter Hudasch

Günter Hudasch

MBSR Eğitici Eğitmeni

MBSR ile 2000 yılında çalışmaya başlamış ve kendi eğitici eğitmenliğini IMA'dan (Institute for Mindfulness-Based Approaches) almıştır. Günter Hudasch, birçok MBSR programına eğitmenlik yapmıştır. Şirketlere mindful liderlik programları ve mindfulness eğitimleri düzenlemektedir. Almanya, Leipzig'de bulunan Sosyal Sinirbilim Max Planck Enstitüsü'nde mindfulness eğitmenliği yapmaktadır. Ayrıca, Almanya'da 2005 yılında kurulduğundan beri MBSR-MBCT Eğitmenleri Birliği'nde başkanlık yapmaktadır. EAMBA (European Association of Mindfulness Based Approaches) başkan yardımcısıdır.

 • LinkedIn
Dr. Özlem Sürücü

Dr. Özlem Sürücü

Çocuk Ergen Psikiyatristi
 

Dr. Özlem Sürücü, Çocuk ergen psikiyatristi, psikoterapist. Uzun yıllardır aldığı eğitimlere paralel olarak, çocuk, ergen ve aileleriyle terapi çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi (BDT), kabul ve adanmışlık terapisi (ACT), zihinselleştirme ve farkındalık temelli terapileri uygulamaktadır.  Bununla birlikte bireysel seansların dışında ailelere yönelik Farkındalık ve Şefkat Temelli Anne Baba Eğitimleri düzenlemektedir. “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Anne Baba Eğitimi El Kitabı”nın yazarıdır. Eline Snel tarafından geliştirilen Çocuklar için Mindfulnes eğitici eğitimi programına ve AMT Ergenler için Mindfulnes eğitici eğitimi programlarına katıldı. Mindfulness Institute MBSR Eğitmenliği programına katılmıştır. Mindfulness Institute bünyesinde Prof. Dr. Runa İdil Uslu ile birlikte Çocuk ve Ergenlerle Çalışan Uzmanlar için ACT Programı Eğitimi vermektedir. 

 

 • LinkedIn
dr.berk murat ergun.jpg

Dr. Berk Murat Ergün

Psikiyatrist 

Dr. Berk Murat Ergün, tıp ve psikiyatri uzmanlık eğitimini Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. Dr. Ergün doktora tezini “obsesif kompulsif bozuklukta bilişsel davranışçı terapinin etkinliği” üzerine yaptı.  Kognitif-davranış terapileri derneği ve  cinsel eğitim ve araştırma derneklerinde (CETAD) eğitici ve supervizör olarak görev yapmaktadır. İstanbul’da erişkin psikiyatrisi alanında serbest hekim olarak çalışmaktadır. Klinik psikiyatride odak ilgi alanları; anksiyete bozuklukları, erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve ilişki problemleri üzerinedir.

 

 • LinkedIn
Jonathan Weber

Jonathan Weber

Mindful Yoga Eğitmeni

E-RYA 500, sertifikalı bir Mindful Hatha Yoga eğitmenidir ve MBSR/MBCT (Mindfulness Temelli Stres Azaltma/Bilişsel Terapi) eğitimi almıştır. 30 yılı aşkın süredir yoga, meditasyon ve 15 yıldır Norveç’te eğitmenlik yapmaktadır. Jonathan, mindfulness’ın yoga ile entegrasyonunda lider bir eğitmen olmuştur. 2006’da yoga öğrencilerine mindfulness ve şefkat meditasyonu öğretmeye başlamış, 2015’te Oslo’ya Mindful Yoga’yı tanıtmış ve 2018’de Oslo Yoga stüdyosu aracılığıyla ilk Mindful Yoga Eğitim Merkezini kurmuştur. Norveç’teki ilk Terapötik Yoga Eğiitmenlik Eğitiminde Maja Thune ile ortak terapist ve program geliştiricisi olarak mindfulness ve yogayı psikiyatride terapötik araçlar olarak kullanmıştır. Geleneksel Budist yoga pratiğinde bir geçmişe sahip olan Chokyi Nyima Rinpoche, Lama Surya Das, Allan Wallace, Ani la Tsering Chodron ve Ram Dass dahil olmak üzere birçok saygın Budist ve yoga öğretmeni ile çalışmıştır. Ve on yılı aşkın bir süredir önde gelen uluslararası inzivalar, eğitimler, atölye çalışmalar düzenemektedir.

 • LinkedIn
Petra Meibert

Petra Meibert

MBSR - MBCT Eğitici Eğitmeni

Petra Meibert; psikolog ve psikoterapist, MBSR/MBCT Eğitici-Eğitmeni, süpervizör ve Almanya Ruhr'da Mindfulness Center'in kurucularındandır. Petra Meibert, Massachusetts Üniversitesi Mindfulness Merkezi tarafından sertifikalıdır ve MBCT eğitimini Mark Williams ve FerrisUrbanowski tarafından almıştır.

 • LinkedIn
Prof. Dr. Selçuk Aslan

Prof. Dr. Selçuk Aslan

Psikiyatrist, Terapist

Psikiyatri Profesörü ve  Bilişsel Davranışçı Psikoterapi alanında eğitmen ve süpervizördür. 2000 yılından beri Gazi Üniversitesi, Psikiyatri Bölümü’nde akademik çalışmalarını yürütmüştür. Tedavi ve danışmanlık hizmetlerini  özel kliniğinde yürütmektedir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinde (BDPD) kuramsal ve uygulamalı  eğitim vermektedir.  Depresyon, Kaygı Bozuklukları, uykusuzluk sorunları için BDT,  mindfulness ve şefkat  odaklı  terapi uygulamaları yapmaktadır.

 • LinkedIn
Erik Van Den Brink

Erik van den Brink

MBCL Eğitmeni

Psikiyatri uzmanlığını ve çalışmalarını İngiltere'de yaptıktan sonra Hollanda'da ruh sağlığı alanında yıllarca çalışmıştır. Mindfulness müdahalelerinin özellikle ruh sağlığı alanındaki uygulamalarında Hollanda'da öncülük etmiştir. MBCT, MBSR, ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi), CFT (Şefkat Odaklı Terapi), MBC (Öz- Şefkatli Farkındalık), Kişiler Arası Mindfulness ve Mindfulness Temelli Süpervizyon eğitmeni ve uygulayıcısıdır. Frits Koster ile beraber Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) programını geliştirmiştir.

 

 • LinkedIn
Lot Heijke

Lot Heijke

MBSR Eğitici Eğitmeni

Present Mind kurucusu, Eğitmen ve süpervizördür. Mindfulness Eğitmenliğini Massachusetts Üniversitesi Mindfulness Merkezi (CEM) tarafından almıştır. Meditasyon ve yoga eğitmenidir. Hollanda Mindfulness Birliği (VMBN) heyet kurulundadır ve aynı zamanda EAMBA (European Association of Mindfulness Based Approaches) kurucularından ve başkanıdır.

 • LinkedIn
Prof. Dr. Runa İdil Uslu

Prof. Dr. Runa İdil Uslu

Çocuk Ergen Psikiyatristi

Prof. Dr. Runa İdil Uslu, çocuk ergen psikiyatristi, psikoterapist. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun olmasının ardından Sivas’ın Yıldızeli ilçesi sağlık merkezinde 1985 – 1986 yıllarında zorunlu hizmet yapmıştır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda 1987-1992 yıllarında Psikiyatri, 1992-1996 yıllarında ise Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanlık eğitimlerini tamamlamasının ardından Doçentlik unvanını 1998, profesörlük unvanını ise 2008 yılında kazanmıştır. Temmuz 2010’da , 13 yılını öğretim üyesi olarak, toplam 24 yıl boyunca görev yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli olmuştur. Klinik çalışmalarımı halen serbest hekim olarak sürdürmektedir. Mindfulness Institute bünyesinde Dr. Özlem Sürücü ile birlikte Çocuk ve Ergenlerle Çalışan Uzmanlar için Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) Eğitimi vermektedir.

 • LinkedIn
Frits Koster

Frits Koster

MBCL Eğitmeni

Frits Koster Vipassana Meditasyonu ve sertifikalı Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi(MBCT) eğitmenidir. Erik van den Brink ile beraber Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) programını geliştirmiştir.

 

 • LinkedIn
bottom of page