top of page

Mindfulness Institute

by Zümra Atalay
Stresli Kadın
MBSR

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı.  Mindfulness uygulamalarının sistematik olarak aşama aşama ilerlediği, bilimsel olarak desteklenmiş, meditasyon öğretileri dahilinde mindful olmayı öğretmeye odaklanan bir grup programıdır.

images_edited.png

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı

Sunum tutan kişi
Eğitimci Eğitmenliği

MBSR, MBCT ve MBCL programlarının eğitmenleri olmak isteyenler için düzenlenmiş, uluslararası sertifika ve global standartlara sahip uzun soluklu uygulamaya yönelik eğitimlerdir.

education-1-150x150.png

MBSR, MBCT ve MBCL Eğitmenliği

Psikoterapi Oturumu
MBCT

Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi. %75 MBSR ve %25 Bilişsel Terapiden oluşur. Öncelikli olarak Depresyon nüksü tedavisi amaçlı geliştirilmiş grup programıdır. Genel popülasyonda da yaygınca kullanılmaktadır. Araştırmalarla desteklenmiştir.

depression-150x150.png

Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi

Anlatım Sunumu
mindfulTALKS

mindfulTALKS uluslararası bir etkinliktir. Yerli ve yabancı alanında uzman konuşmacıları dinleyici ile buluşturmaya niyet etmiştir. mindfulTALKS dünyada ve Türkiye'de önde gelen konuşmacıları sizlerle buluşturur.

mindfultalks

Uluslararası Uzman Konuşmacılar

Erik van den Brink.jpg
MBCL

Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam Programı. MBSR ve MBCT Programlarına katılmış kişilerin mindfulness uygulamalarına devamlılıkları ve şefkati yaşamlarına daha fazla dahil etmelerini hedefleyen bir grup programıdır. Bu programı oluşturan Erik van den Brink ve Frits koster tarafından verilmektedir.

MBCL

Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam Programı

alkışlar İzleyici
Şirketler için Eğitim (SIY)

Mindfulness'in iş yerlerinde çalışanlar ve liderler tarafından kullanımına yönelik hazırlanmış programlardır. İş birliği, yaratıcılık, dayanıklılık ve verimliliği arttırmak amacıyla bilimsel olarak desteklenmiş programlar kullanılır.

Ekran görüntüsü 2023-06-12 235612_edited.png

Çalışan ve Liderlere Özel Program

Prof. Dr. Zümra Atalay

2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir.

Prof. Dr. Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir. Mindfulness Eğitmenidir. 2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. TUBITAK bursu ile misafir öğretim üyesi olarak bulunduğu Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine bir proje yapmıştır. Bu konu ile ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, TUBITAK projeleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır.

prof-dr-zumra-atalay575px_510px_edited.png

Kendini Gerçekleştir'e katılıp, henüz bir Öğrenenler rozeti olmayanlar

kendinigerceklestir.com'da iki yöntem var;
   1. Serbest Model

   2. Öğrenenler Modeli

Öğrenenler Modeli Maslow ihtiyaçlarına göre seni maddi ve sosyal anlamda geliştirir, manevi gelişim için de Öğrenenler komünitesine katılma şansı verir.

0. Seviye: Kendini fark edendir (5000+) ve size para kazandıran hazır fikirler verilir.  1. seviyenin içeriklerine kaydolabilecek kadar para kazanmanız beklenir ve o gelir ile de rozeti alıp öğrendiklerinizin karşılığını vermiş olursunuz. Böylelikle 1. seviyeye ait olan içeriklere erişebilme hakkınız olur. İlk 5 rozeti tamamladığınızda kiranızı, mutfak masraflarınızı, temel giderlerinizi karşılayabileceğiniz kadar para kazanma bilgisi edinirsiniz.

Stresli Kadın
8 Hafta

Haftada bir gün 19.00 – 21.00 saatleri arasında bir araya gelinir.

Psikoterapi Oturumu
Haftada 2 Saat

Bilinçli farkındalık temelli stres azaltma programı her hafta 2 saatten oluşan ve teması önceden belirlenmiş bir dizi bedensel, ruhsal ve zihinsel uygulamalardan oluştur.

Erik van den Brink.jpg
Sessizlik Günü

Altıncı hafta yapılan 6 saatlik oturum sessizlik günüdür. Katılımcılar 6 saat boyunca sessiz ve iletişim kurmadan uygulamalarını yaparlar.

Sunum tutan kişi
Grup Programı

Mindfulness ( Bilinçli Farkındalık) Temelli Stres Azaltma Programı bir grup çalışmasıdır.

Anlatım Sunumu
Katılımcılar

Program genel popülasyona hitap eder. Kendini geliştirmek, ebeveynlik ve ilişki becerilerini arttırmak isteyen, yaşamsal stres, zorlanma, iş stresi, kaygı yaşayan, mevcut ana dikkatini ve farkındalığını odaklayabilmekte güçlük yaşayan kişiler için uygundur. Ayrıca ruh sağlığı alanında çalışan kişiler için kendi uygulamalarında destek olur.

alkışlar İzleyici
Uygulamalar

Mindfulness ( Bilinçli Farkındalık ) Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) bir dizi bedensel ruhsal ve zihinsel uygulamaları içerir.

2023-06-10_22-32-50.png
bottom of page